| Adedi: | 1 çanta |
| fiyat: | Pending |
| Standart ambalaj: | Çanta başına 25 kg |
| Teslim süresi: | 5-8 iş günü |
| Ödeme yöntemi: | L/C,T/T |
| Tedarik kapasitesi: | Günde 50 ton |
Thermoplastic reflective paint is a powder product specifically designed for road marking applications. It is suitable for various road types including national roads, provincial roads, and rural roads. The product contains customizable glass bead content to control reflectivity levels according to specific requirements.
Before application, the paint is heated into a liquid state using a preheater and then poured into a road marking machine for precise scribing operations.
| Item | Road Marking Paint |
|---|---|
| Appearance | Powder |
| Model Number | HQT-MP602 |
| Color | White, yellow, or custom |
| Main Raw Material | Petroleum Resin |
| Weight | 25kg/bag |
| Dry Speed | ≤3 min (23℃) |
| Intermix Glass Bead | 0%, 10%, 20%, 25%, 30% |
| Theoretical Spreading Rate | 4-5 kg per square meter |
| Application Method | Screeding, spray, extrusion, structural |
| Storage | Dry, cool, avoid direct sunlight |
| Expiration Date | One Year |
| Adedi: | 1 çanta |
| fiyat: | Pending |
| Standart ambalaj: | Çanta başına 25 kg |
| Teslim süresi: | 5-8 iş günü |
| Ödeme yöntemi: | L/C,T/T |
| Tedarik kapasitesi: | Günde 50 ton |
Thermoplastic reflective paint is a powder product specifically designed for road marking applications. It is suitable for various road types including national roads, provincial roads, and rural roads. The product contains customizable glass bead content to control reflectivity levels according to specific requirements.
Before application, the paint is heated into a liquid state using a preheater and then poured into a road marking machine for precise scribing operations.
| Item | Road Marking Paint |
|---|---|
| Appearance | Powder |
| Model Number | HQT-MP602 |
| Color | White, yellow, or custom |
| Main Raw Material | Petroleum Resin |
| Weight | 25kg/bag |
| Dry Speed | ≤3 min (23℃) |
| Intermix Glass Bead | 0%, 10%, 20%, 25%, 30% |
| Theoretical Spreading Rate | 4-5 kg per square meter |
| Application Method | Screeding, spray, extrusion, structural |
| Storage | Dry, cool, avoid direct sunlight |
| Expiration Date | One Year |